MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

20.09.16

TKS - y na "Było...nie minęło"

Czy wiesz, że TKS to polski lekki czołg rozpoznawczy (tankietka) z okresu przed II wojną światową? Obok czołgu 7TP był podstawową bronią polskich sił pancernych podczas kampanii wrześniowej 1939.


Tankietka rozpoznawcza TKS z działkiem NKM  20 mm  oraz TKS z karabinem maszynowym Hotchkiss wz. 25 kal. 7,92 mm   już do nas jadą. Nie czekaj, kup bilet już teraz!

14.09.16

Ekipa "Było...nie minęło" pod Grunwaldem

Jak donosi TVP 3, ponad 50 poszukiwaczy amatorów - detektorystów, wspólnie z naukowcami przeczesuje od soboty pola Grunwaldu, by ostatecznie rozstrzygnąć spór historyków o faktyczne miejsce najcięższych starć w największej średniowiecznej bitwie w Europie. Przedsięwzięcie jest jedynym tego typu w Polsce. Już po pierwszych godzinach udało się odkryć kilka przedmiotów, które mogą okazać się cennymi artefaktami. 

W poszukiwaniach uczestniczy Adam Sikorski z ekipą programu "Było...nie minęło" - kroniki zwiadowców historii, którzy podczas naszego wydarzenia w dniach 22-23 października  opowiedzą więcej o wyjeździe pod Grunwald.


13.09.16

Wiadomości z miasta - ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KLIPIE PROMOCYJNYM !

W najbliższy czwartek, tj. 15 września o godz. 15:00 odbędzie się  kręcenie klipu promującego zbiórkę na samolot Lublin R VIII Bis ( koszty wydobycia z zatoki puckiej, zabezpieczenie, pokazanie światu). Klip kręcony będzie w rejonie Ratusza i Bramy Krakowskiej w Lublinie. Udział zapowiedział pasjonat historii Adam Sikorski. Zachęcamy wszystkich chętnych do przyjścia i wzięcia udziału w nagraniu. 

Organizatorzy akcji będą uczestnikami "Było...nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii.

My tam będziemy. A Wy?
06.09.16

Stowarzyszenie Historyczne Feldgrau z Krakowa

Grzegorz “Czarny” Pyka,  Prezes Zarządu, opowiada o swojej grupie i zachęca Państwa do odwiedzenia wydarzenia "Było...nie minęło" - Spotkanie Miłośników Historii. 


Stowarzyszenie Historyczne Feldgrau pod obecną nazwą istnieje od marca 2013 i powstało w wyniku wydzielenia się Sekcji Niemieckiej – 28. Infanterie Regiment ze Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Wrzesień 39, a więc doświadczenie kadry sięga już ponad 12 lat, co czyni nas jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych grup rekonstrukcyjnych zrzeszających Członków z wielu regionów Polski.


więcej >>
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12