MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

03.10.2017

Konkurs plastyczny dla szkół

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „HISTORIA, to lubię!”. Na autorów najlepszej pracy czeka atrakcyjna nagroda: jednodniowa wycieczka do JuraParku w Bałtowie dla całej klasy wraz z transportem i wyżywieniem.
więcej >>
03.10.17

Spotkanie z Marcinem Wrońskim

Marcin Wroński, czołowy polski pisarz powieści kryminalnych będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji "Było nie minęło". Spotkanie z autorem odbędzie drugiego dnia wydarzenia o godz. 13.15. Z tej okazji mamy dla Was konkurs!
więcej >>
28.09.17

Muzeum im"Orła Białego" na "Było...nie minęło" 2017

W ciągu ostatnich 46 lat, Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej wyrosło na jedną z najważniejszych placówek kulturalnych i atrakcji turystycznych w województwie świętokrzyskim. Dzięki jednej z największych kolekcji militariów pod gołym niebem w Polsce, zgromadzonej na obszarze ponad 1,5 ha można oglądać wyjątkowe eksponaty, które z pewnością zainteresują nie tylko miłośników historii wojskowości. Dlatego też wizyta w Muzeum im. „Orła Białego” stanowi doskonałe połączenie ciekawej przygody z nauką. Na swoim stoisku Muzeum zaprezentuje m.in. Mobilną Wystawę „Broń żołnierza polskiego w XX w” , samochód radziecki  GAZ 67 B tzw. "Czapajew", armatę przeciwpancerna wz. 1937 (53-K) oraz niemiecką armatę Infanteriegeschütz 37  kal.75 mm. 

25.09.2017

Strefa Historii

Strefa Historii w Świdniku jest z nami od pierwszej edycji wydarzenia. W tym roku pochwalą się m.in. legendarnymi egzemplarzami Wuesek, fotograficzną dokumentacją X Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli WSK, pokażą także koncepcyjne rysunki reaktywowanego motocykla WSK. 

Z wystawą swoich osiągnięć pojawią się także modelarze z Klubu Modelarskiego Taurus, prezentując modele samolotów, samochodów, czołgów i innych, pod wspólnym tytułem „Pod biało-czerwonym znakiem”.  Modelarze zapraszają także dzieci do zabawy podczas Targów – przygotowali dla najmłodszych specjalne kartonowe modele do sklejania. 
więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9