MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

11.09.17

Bilety na "Było... nie minęło" już w sprzedaży!

Bilety na tegoroczną edycję "Było... nie minęło" są już dostępne w sprzedaży internetowej na kupbilecik.pl. Kup bilet >>> TUTAJ!
24.08.2017

Śladami Tadeusza Kościuszki

Podczas tegorocznej edycji "Było nie minęło" Spotkanie z historią odbędzie się wystawa fotografii Kazimierza Kasprzaka pt. "Śladami Tadeusza Kościuszki. Świat - Polska - Lublin". Ekspozycję uzupełnią materiały archiwalne pochodzące z zasobu Archiwum Państwowego w Lublinie – kopie listów, zarządzeń, a także dokumentacje obchodów rocznic związanych z Tadeuszem Kościuszko. Zapraszamy 21-22 października.
więcej >>
24.08.17

Archiwum Państwowe w Lublinie

Miło nam poinformować, że Archiwum Państwowe w Lublinie zostało Partnerem wydarzenia „Było…nie minęło” – Spotkanie z Historią.


Archiwum Państwowe w Lublinie swymi początkami nawiązuje do tradycji archiwalnych miasta sięgających XVI w. Wówczas w Lublinie funkcjonowały trzy archiwa pełniące funkcje bieżących archiwów urzędów i sądów, przy których były prowadzone. W tzw. Małym Ratuszku były przechowywane dokumenty i księgi miejskie, na zamku księgi grodzkie lubelskie, zaś w refektarzu klasztoru Dominikanów księgi lubelskich sesji Trybunału Koronnego oraz księgi ziemskie i podkomorskie lubelskie. 
więcej >>
23.08.2017

Sportowe emocje w średniowiecznej otoczce

Jeśli chcecie , jak wyglądały średniowieczne walki rycerskie, koniecznie odwiedźcie nas 21-22 października! Podczas 2 edycji "Było nie minęło" zaprezentuje się Polska Liga Walk Rycerskich.  

Sportowe Walki Rycerskie to młody, dynamicznie rozwijający się sport walki, nawiązujący do rycerskich 
pojedynków oraz fechtunku bronią białą z okresu wieków średnich. 

Dyscyplina ta przez swój charakter, osadzony w czasach średniowiecza, promuje nie tylko aktywność fizyczną, ale także postawy patriotyczne, poszanowanie tradycji i historii oraz wartości takie jak honor, poczucie obowiązku czy odwaga. 

Wszyscy zawodnicy występujący podczas pojedynków mają na sobie repliki średniowiecznych zbroi oraz posługują się bronią białą adekwatną do odtwarzanego okresu. Pozwala to, poza rywalizacją sportową, na przybliżenie widzom elementów kultury rycerskiej i dworskiej, w bardzo atrakcyjnym formacie.

Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z 6 turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich.

Bądźcie z nami 21-22 października! Będzie na co popatrzeć!
więcej >>
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11